NIX Solutions: Процес впровадження ERP-систем, рекомендації

Будь-яка компанія вимагає контролю та чіткого детального планування, і багато в чому результат залежатиме від використання ERP-системи. Правильний вибір програми планування може дати з допомогою оптимізації процесів управління значний прибуток і знизити витрати.

NIX Solutions

Етапи застосування ERP-системи

Процес впровадження програми планування потребує продуманого підходу. Щоб процес застосування пройшов успішно, рекомендуємо ознайомитися з його етапами.

 1. Аналіз. Важливо правильно оцінити результати попередньої роботи, пов’язаної з плануванням, виявити слабкі сторони та прогалини, порівняти обидві системи.
 2. Планування. Необхідно скласти чіткий план, що ви хочете досягти за допомогою системи ERP.
 3. Створення системи ERP. Для впровадження цієї програми необхідно знайти спеціалістів ERP, необхідно розробити технічне завдання з детальним описом усіх вимог.
 4. Підготовка. Паралельно з плануванням необхідно підготувати всі дані, а також довести необхідну інформацію до співробітників.
 5. Використання. Коли всі дані підготовлені, розроблена та адаптована ERP-система, переходять до етапу впровадження та використання. Дані потрібно синхронізувати.
 6. Технічна підтримка. Після впровадження програми ви не залишаєтеся без підтримки. Фахівці компанії-розробника надають консультації щодо роботи з системою, допомагають виявляти та усувати помилки.

Які можуть бути помилки під час впровадження ERP-систем

Впровадження програм планування – масштабна робота, і тут можливі різні помилки. Їх необхідно виявити, усунути та надалі не допускати. Можливі причини полилок:

 • Не продумана мета. Впроваджувати ERP для того, щоб вона просто у вас була – погана думка. Ви витратите велику кількість грошей.
 • Немає плану застосування. Виникає небезпека, що ви можете упустити будь-які важливі моменти.
 • Заниження та нерозуміння масштабів роботи. Багато процесів доведеться перебудовувати, щось прибирати, щось впроваджувати, все це потребує часу.
 • Неправильно розрахований бюджет та час на впровадження програми. Терміни розробки та впровадження системи та вартість необхідно попередньо обговорювати з компанією-підрядником.
 • Не проведено необхідної роботи з персоналом. У зв’язку з використанням програми можливі кадрові перестановки.
 • Керівництво компанії-замовника залишається осторонь. Керівництво має брати участь у цьому процесі.

Дізнатись вартість впровадження ERP-системи, терміни, умови технічної підтримки ви можете в IT-команді NIX Solutions. Ознайомитись з проектами та прочитати відгуки можна на сторінці NIX Solutions reviews.