NIXSolutions: Що таке управління бізнес-процесами (BPM)?

Управління бізнес-процесами (Business Process Management, BPM) – це спосіб трансформації стратегії, за якою працює компанія. Основна мета стратегії полягає в тому, щоб діяльність компанії залишалася ефективною протягом багатьох років.

Це важлива частина роботи з проблемами в управлінні операціями в компанії. Вона включає виявлення вузьких місць і управління ними, а також управління витратами. Також в її межах розглядаються різні способи, за допомогою яких щоденні процеси можна зробити більш ефективними в довгостроковій перспективі.

NIXSolutions

BPM також базується на ряді методологій, які є ключовими для створення всеохоплюючої основи для компаній. До них відносяться такі моделі:

Моделювання: основною частиною моделювання є структурування різних моделей і зменшення витрат, пов’язаних із процесом.

Автоматизація: перехід бізнесу на цифрові процеси може стати серйозною зміною для багатьох компаній. Електронні процеси можуть покращити спосіб ведення записів, швидші системи та інші переваги.

Управління: внутрішні процеси необхідно переглядати, і необхідно, щоб їх ефективність підтримувалася в довгостроковій перспективі. Систематичні зміни забезпечать виправлення неефективних процесів, що зробить співробітників і процеси більш ефективними.

Оптимізація: управління витратами може сприяти розвитку бізнесу. Оптимізувати витрати можна за рахунок удосконалення процесів, усунення вузьких місць і залучення працівників у більш вигідний спосіб.

Переваги використання BPM в компанії

В ідеалі впровадження моделі BPM покращує роботу організації. Деякі з інших переваг включають наступне:

  1. Збільшення доходів: це включатиме як проектні, так і непроектні доходи. Завдяки капітальному перегляду всієї структури процесу загальні доходи будуть покращені.
  2. Зменшення витрат: завдяки вдосконаленню процесів непотрібні витрати будуть зведені до мінімуму, що призведе до набагато ефективнішої системи.
  3. Краща відповідність: з моделлю BPM, що розвивається, буде краще дотримання існуючих відповідностей, що веде до кращого управління проектами.
  4. Управління ризиками: за кращої відповідності бізнес-ризики виявлятимуться набагато швидше, що призведе до мінімального впливу на проекти, пише saviom.com.
  5. Підвищення продуктивності: загальний розподіл ресурсів і час, витрачений на проекти, значно скоротиться, прискоривши виконання проекту.
  6. Краща задоволеність клієнтів. Покращена реалізація проекту в ідеалі призведе до задоволених клієнтів. Оскільки зацікавлені сторони та клієнти є частиною моделі BPM, клієнти можуть запропонувати зворотній зв’язок процесам, які підвищать ефективність компанії.
  7. Конкурентні переваги. Ефективна модель BPM дасть організації конкурентну перевагу порівняно з іншими компаніями
  8. Трансформаційні процеси: Регулярний зворотній зв’язок і зміна процесів будуть включені в те, як функціонує компанія. Це буде відповідати зростанню популярності та потреби в гнучких проектах в організації.
  9. Інноваційні підходи: однією з головних переваг інклюзивної моделі є мозковий штурм усіх категорій працівників, що веде до кращих рішень поширених проблем.

Моделі BPM роблять процеси надзвичайно гнучкими в довгостроковій перспективі. Оскільки гнучкі процеси стають частиною функцій, які виконує компанія, інструмент може принести значну користь компанії в довгостроковій перспективі. Співробітники, важлива частина організації, також мають величезний вплив від такої моделі. До них належать краща взаємодія з клієнтами і покращена продуктивність.

Команда NIXSolutions зазначає, що успішні процеси також позитивно вплинуть на доходи компанії. Маючи краще оснащену робочу силу та вдосконалені процеси, організації можуть братися за більше проектів у довгостроковій перспективі. Постійний розвиток моделі BPM призводить до створення структури, яка спрямована на забезпечення чудової продуктивності в кожному проекті.