Згідно з нещодавнім дослідженням, проведеним Microsoft, відволікання є одним із найбільших вбивць продуктивності на робочому місці. З розвитком технологій і віддаленою роботою відволікаючі фактори стали більш поширеними, ніж будь-коли. Отже, який відволікаючий фактор номер один вбиває продуктивність на робочому місці, і що можна зробити, щоб з цим боротися?
Вбивця №1: багатозадачність
Найбільшим винуватцем, коли справа доходить до відволікань на робочому місці, є багатозадачність. Багато людей вважають, що багатозадачність є ефективним способом зробити більше за менший час, але дослідження показують, що насправді це має протилежний ефект. Багатозадачність призводить до зниження продуктивності, оскільки мозку потрібен час, щоб переключатися між завданнями. Це означає, що виконання завдань займає більше часу, і якість роботи страждає.
Вплив багатозадачності
Багатозадачність не тільки знижує продуктивність, але й має інші негативні наслідки на робочому місці. Це може призвести до підвищення рівня стресу, оскільки співробітники намагаються виконувати кілька завдань одночасно. Це також може призвести до зниження задоволеності роботою, оскільки працівники відчувають себе перевантаженими та нездатними виконувати завдання якнайкраще.
Як боротися з багатозадачністю
Щоб боротися з негативними наслідками багатозадачності, важливо заохочувати співробітників зосереджуватися на одному завданні за раз. Це означає розставити пріоритети та дотримуватися їх. Також важливо обмежити відволікання, вимкнувши сповіщення для безперервної роботи. Роботодавці також можуть надати навчання та ресурси, щоб допомогти працівникам ефективно керувати своїм часом і визначати пріоритети завдань.
Відволікаючі фактори є головною причиною продуктивності на робочому місці, а багатозадачність є найбільшою причиною, робить висновки команда NIXSolutions. Щоб боротися з цим, роботодавці повинні заохочувати працівників зосереджуватися на одному завданні за раз, обмежувати відволікання та надавати ресурси, щоб допомогти працівникам ефективно розподіляти свій час. Завдяки цьому можна підвищити продуктивність і задоволеність роботою, а також знизити рівень стресу.